Українська гривня добре захищена. Система захисту кожної банкноти містить біля 20 захисних елементів, які гарантовано дають змогу виявити підробку у разі уважного ставлення до грошей.
Про те, як швидко та легко перевірити справжність банкноти, читайте за посиланням.
Якщо маєте сумніви щодо справжності банкноти, завжди можна попросити іншу.
Що робити, якщо банкноти гривні пошкодив вогонь, читайте за посиланням.
Національний банк дозволив клієнтам на територіях, які перебувають під загрозою окупації державою-агресором, знімати готівкову національну та іноземну валюту з рахунків без обмежень за сумою. Рішення про видачу таких коштів ухвалює керівник банку та може делегувати його керівникові філії/відділення банку.
В умовах воєнного стану українці продовжують своєчасно отримувати зарплати, пенсії та інші соціальні виплати. Усі нарахування зазвичай надходять на рахунки в банках. Як же безпечно знімати готівку на територіях, що перебувають під загрозою окупації державою-агресором?
1. Варто зателефонувати на гарячу лінію вашого банку та дізнатися, які конкретно філії та відділення працюють або працюватимуть у вашому місті/районі найближчими днями. Це питання можна поставити в особистому кабінеті банку або чат-боті банківського відділення. Крім того, необхідну інформацію можна знайти на сайтах банків.
2. Під час телефонної розмови з менеджером важливо уточнити правила роботи відділення або філії банку на території, що перебувають під загрозою окупації державою-агресором. Річ у тім, що банківські установи можуть вносити зміни до графіка або правил роботи своїх філій та відділень, керуючись міркуваннями безпеки працівників та клієнтів.
3. Коли ви прийшли до відділення або філії банку на території, що знаходяться під загрозою окупації державою-агресором, можна спробувати зняти готівку в банкоматі або касі. Якщо виникли проблеми зі зняттям готівки, необхідно звернутися за допомогою до менеджера банку.